كلاچ

كلاچ
كارشناسي خودرو
نويسندگان
آمار
امروز : 9
ديروز : 6
افراد آنلاين : 1
همه : 765
پيوندهاي روزانه
لينكي ثبت نشده است

براي همه ما پيش آمده كه در زمان خريد و فروش اتومبيل بخواهيم كسي را همراه خود داشته باشيم تا از لحاظ فني اطلاعاتي داشته باشد تا انتخاب بهتري داشته باشيم.

البته خدمات متفاوتي در سطح شهر در اختيار شهروندان قرار گرفته كه به آنها كمك مي كند با ديد بازتري اتومبيل مد نظر خود را خريداري نمايند.

خدماتي مثل معاينه فني براي خودروهاي دست دوم كه البته ارزش واقعي خودرو را تعيين نمي كند. هدف ما از اين مقاله تعريف و در اختيار گذاشتن خدمات كارشناسي خودرو است كه توسط آن شهروندان عزيز مي توانند به بررسي كامل خودرو از لحاظ فني، بدنه و موتور ماشين به منظور تعيين ميزان سلامت خودرو و ارزش واقعي آن دست يابند اين موضوع حتي در مورد خودرو هاي صفر هم صدق مي كند.

اتوناين قصد دارد براي رفاه حال خريداران خودرو و همچنين انتخاب دقيق تر انها خدمات كارشناس خودرو در محل را در اختيار شهروندان بگذارد تا شما بتوانيد از طريق اپليكيشن اتوناين در هر جايي كه هستيد درخواست كارشناس خودرو دهيد تا در سريع ترين زمان در محل حاضر شود.

ضرورت كارشناسي خودرو

شايد تجربه خريد خودرويي را داشته ايد يا از آشنايان خود شنيده ايد كه يك اتومبيل با ظاهر و بدنه اي كاملا سالم خريداري كرده اند اما بعد از چند وقت دائم در تعميرگاه بوده است دليل آن هم عدم شناخت به موتور و سلامت  فني ماشين است. شما مي توانيد با كمك گرفتن از يك كارشناس خودرو مانع ضررهاي مالي شويد. شايد خودرو مد نظرتان از لحاظ ظاهري كاملا سالم باشد اما از لحلظ فني ايراداتي داشته باشد و از ديد شما پنهان باشد.

مثلا شايد فروشنده، كيلومتر شمار خودرو را دستكاري كرده باشد تا ميزان مسافت طي شده كمتري را به شما نشان دهد، گاهي اين كار به قدري زيركانه و دقيق انجام شده كه فقط يك كارشناس خودرو مي تواند به آن پي ببرد .

كمك گرفتن از يك تعميركار و كارشناس متبحر و با تجربه مي تواند شما را از ايرادات و هزينه هاي احتمالي آن در آينده مطلع كند

در ايران صنعت تعمير و بازسازي خودرو بسيار پيشرفت كرده است و فعالان اين حوزه بسيار در كار خود متبحر هستند. مثلا اگر شخصي بخواهد ماشيني خريداري كند كه آسيب ديده باشد اما از چندين نقطه آسيب ديده باشد ارزش بيشتري نسبت به خودرويي دارد كه رنگ شده است زيرا معتقدند كه با اين كار ايراد ماشين را مخفي كرده اند. يا خودرويي كه در يك سانحه دچار آسيب بدنه شده باشد ديگر آن استحكام اوليه را ندارد مگر آنكه آن قسمت از خودرو به طور كامل تعويض گردد كه همه اين موارد نيازمند يك كارشناس خودرو مي باشد.

كارشناسي بدنه خودرو

كارشناسي بدنه خودرو از اهميت بسيار بالايي برخوردار است زيرا به هر نوع خوردگي، تغيير شكل يا دفرمه شدن، رنگ شدگي، تعويض و يا زنگ زدگي در قطعات مي پردازد كه نقش بسزايي در تعيين قيمت خودرو دارد. در صورتي كه خودرويي در يك تصادف دچار آسيب شده باشد و تغيير ظاهر داده باشد طبيعتا از استحكام اوليه برخوردار نخواهد بود مگر اينكه قطعه يا بخش آسيب ديده تعويض شده باشد. كارشناسي بدنه خودرو خود شامل سه بخش مي‌ باشد كه عبارتست از:

  • بررسي شاسي و ستون‌هاي خودرو
  • بررسي رنگ شدگي بدنه خودرو
  • بررسي تعويض قطعات بدنه خودرو

براي مطالعه ادامه مطلب به اينجا مراجعه فرمائيد

منبع: http://auto9.ir/


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۰۳:۴۳ ] [ matin ]

Image result for ‫صنعت خودرو‬‎

اين در حالي است كه بازار خودروهاي داخلي در چند هفته اخير شاهد نوسان قيمتي زيادي بوده، نوساني كه در آن قيمت برخي خودروها به‌نسبت روز گذشته خود با تغييرات 2 تا 5‌ميليون‌توماني همراه مي‌شد. البته بايد گفت خوشبختانه نزديك به 2هفته است بازار داخلي‌ها توانسته كمي از حاشيه‌هاي خود كم كند. اتفاقي كه با پيش‌فروش خودروسازان نتوانست رقم بخورد، اين بار به‌واسطه دلايل ديگري خود را به ثبات رسانده است.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۰ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۳۰:۳۱ ] [ matin ]

Image result for ‫معرفی هامر H1‬‎

كمپاني تيونينگ Mil-Spec يك تيونر ميشيگاني است كه بيشتر تمركز آن روي ماشين هاي آفرودي و به خصوص هامر است. نيمي از محصولات اين شركت را خودروهاي كاملا سفارشي تشكيل مي دهند و همه ي اين خودروها به با سفارش از پيش پرداخت شده مشتري ساخته مي شوند. اما مدل جديدي كه اين شركت معرفي كرده مدلي است كه راسا توسط خود كمپاني به توليد رسيده و به بازار عرضه خواهد شد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۹ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۴۷:۰۹ ] [ matin ]

از زماني كه چند سال پيش رسوايي ديزل گيت فولكس واگن برملا شد شرايط سختي براي موتورهاي ديزل پيش آمده است. به تدريج تعداد بيشتري از خودروسازان موتورهاي ديزل را كنار مي گذارند و تمركز خود را صرف موتورهاي بنزيني و الكتريكي مي كنند و جديدترين نمونه آن پورشه است كه تصميم گرفت براي هميشه موتورهاي ديزل را ترك كند. با اين حال، ديدگاه بي ام و متفاوت است زيرا باور دارد موتورهاي ديزل كه بسيار از آنها انتقاد مي شود هنوز هم مي توانند در كنار موتورهاي بنزيني و پيشرانه هاي الكتريكي هم زيستي مسالمت آميزي داشته باشند.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۷ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۳۲:۰۹ ] [ matin ]

شركت مديران‏ خودرو نخستين شركت خودروساز در ايران است كه اقدام به راه‏ اندازي و بهره‏برداري از مركز تخصصي تعمير گيربكس ‏هاي AT و CVT دركشور مي‌كند.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۱۹:۱۰ ] [ matin ]

به گزارش «اخبار خودرو»،بر اساس شرايط اعلام شده از سوي خودروسازي كارمانيا پيش پرداخت تعيين شده در شرايط فروش BYDS6 ، 125 ميليون تومان پيش بيني شده و مابقي نيز در زمان صدور دعوتنامه به قيمت روز محاسبه خواهد شد. در اين طرح سود مشاركت 18 و انصراف 12 درصدي پيش بيني شده است. موعد تحويل خودروهاي ثبت نامي خرداد سال آينده خواهد بود.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۰۲:۴۶:۲۶ ] [ matin ]

به كشور چين شوند. به گزارش «اخبار خودرو»، شركت مديران خودرو با هدف آشنايي مشتريان با مجموعه خودرو هاي برند MVM و CHERY در مرداد ماه 1397 كمپين عكاسي را با موضوع طبيعت و خودرو برگزار كرد. حضور در اين مسابقه و ارسال آثار براي عموم آزاد بود و شركت كنندگان توانستند در زمان برگزاري اين مسابقه بيش از 1000 تصوير ارسال كنند.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ آبان ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۶:۰۱ ] [ matin ]منصور معظمي در مراسم معارفه مديرعامل جديد سايپا گفت: دشمنان در وضعيت بد و نابسامان فعلي راضي به ترقي نظام نيستند و به دنبال گسترش دامنه نارضايتي ها هستند. ما چهل سال است كه با اين تحريم ها رو به رو ايم و به كمك خدا اين مرحله را نيز پشت سر مي گذاريم

هفته بعد قيمت جديد خودروها اعلام خواهد شد

معظمي همچنين گفت: نوزده ميليون خودرو در كشور در حال غبور و مرور هستند و وسايل نقليه شخصي تاثيربسزايي در زندگي خانواده ها دارد. در اين راستا توليدكنندگان خودرو سودي نمي برند و تنها دلالان از بازار خودرو بهره مند مي شوند و در صورتي كه روال به اين سمت حركت كند اداره صنعت خودرو نشدني است. واقعا ما اينقدر مقصر هستيم كه اذهان عمومي اينچنين با صنعت خودرو برخورد مي كنند؟! مگر وضع بقيه صنايع بهتر است؟!

وي همچنين گفت: هركدام از مديران مسئول هستند در خصوص صنعت خودرو روشنگري كنند. شرايط خودرو مثل ديگر صنايع استراتژيك است. اگر شركت هاي خارجي بد قولي كرده اند مديران شركت هاي خودروسازي چه بايد بكنند؟! توقع من از همه شما اين است كه سفيران صنعت خودرو باشيد تا بتوانيم به كمك يكديگر به اين شرايط سر و سامان دهيم.

معظمي افزود: اصلاح قيمت خودروها هفته آينده اعلام مي شود با آنكه اين اصلاحات ضررها را ساپورت نمي كند ولي از ضرر بيشتر جلوگيري مي كند.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۶:۲۸ ] [ matin ]

چند ماهي است كه بعضي از مدل‌هاي بايك توانسته‌اند پلاك گذرموقت بگيرند و مراحل آزمايش فني و همولوگيشن را شروع كرده‌اند. به همين خاطر مي‌توان پيش‌بيني كرد كه نخستين محصول بايك كه روي خط توليد ديارخودرو واقع در خودروسازي گلپايگان خواهد رفت، كراس‌اوور كوچك و شهري X25 خواهد بود.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۴۷:۴۷ ] [ matin ]سخنگوي كميسيون صنايع و معادن مجلس، گفت: كليات طرح ساماندهي بازار خودرو به تصويب رسيد و قرار بر آن شد  در روزهاي شنبه و يكشنبه هفته آتي جزئيات طرح با حضور كارشناسان وزارت صنعت، معدن و تجارت ارزيابي گردد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۱ مهر ۱۳۹۷ ] [ ۰۹:۰۹:۳۴ ] [ matin ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]
.: Weblog Themes By azadblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب